Ситуація у Нагірному Карабаху різко загострилася у ніч проти суботи, 2 квітня.
Ситуація у Нагірному Карабаху різко загострилася у ніч проти суботи, 2 квітня

У Нагірному Карабаху тривають бойові дії. Міноборони Азербайджану повідомляє про 121 випадок порушення перемир’я вірменською стороною впродовж минулої доби, передає Радіо Свобода.

За цими даними, вірменські сили застосовують міномети калібрів 60, 82 та 120 міліметрів. Азербайджанські військові також інформують, що завдали 125 обстрілів у відповідь.

Водночас речник Міністерства оборони Вірменії Арцрун Ованесян цитує на своїй сторінці у Facebook повідомлення «армії оборони Нагірного Карабаху», згідно з яким уночі 4 квітня азербайджанська сторона продовжила мінометні та артилерійські обстріли передових позицій та вірменських населених пунктів уздовж усієї лінії зіткнення.

Особливо інтенсивний обстріл із застосуванням ракетних систем залпового вогню «Град» та 152-міліметрової артилерії, за цим повідомленням, розпочався о 7.00 за місцевим часом на південно-східному і північно-східному напрямках.

Згідно з даними Управління ООН з координації гуманітарних питань, внаслідок запеклих сутичок у Нагірному Карабасі минулими вихідними щонайменше 33 людини загинули і понад 200 – отримали поранення.

«Згідно з офіційними джерелами, у Вірменії та Азербайджані, щонайменше 30 солдатів і троє мирних жителів загинули внаслідок бойових дій. Кількість поранених, як цивільних, так і військових, ще офіційно не підтверджена. Згідно з неофіційними джерелами, ця кількість оцінюється в понад 200 осіб», – йдеться у звіті організації.

У цілому, в селах, яких зачепили бойові дії, проживають близько 14,4 тис. осіб. Водночас ООН не має інформації про пошкодження інфраструктури, евакуацію цивільних осіб або гуманітарні потреби.

Нагадаємо, ситуація у Нагірному Карабаху різко загострилася у ніч проти суботи, 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі із застосуванням важкого озброєння. Президент Вірменії Серж Сарґсян повідомив про загибель 18 етнічних вірменських солдатів внаслідок обстрілів. Влада Азербайджану заявила про 12 загиблих солдатів та одного цивільного.

3 квітня Міністерство оборони Азербайджану заявило, що Баку припиняє в односторонньому порядку воєнні дії в зоні карабаського конфлікту.

Як відомо, Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту за участю російських військових на боці Вірменії. Під час військових дій Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тис. осіб.

Нині сили, до складу яких входять етнічні вірмени, контролюють не лише територію Нагірного Карабаху, а й панівні висоти навколо цього регіону. Тож Азербайджан не має фактичної влади приблизно над п’ятою частиною території, яка юридично належить цій державі. Досі «мир» у цьому регіоні базувався на присутності російських військ за умови підтримки Кремлем Вірменії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ