Асад ховався від санкцій в офшорах
Асад ховався від санкцій в офшорах

Режим сирійського президента Башара Асада користувався послугами панамськї юридичної фірми Mossack Fonseca, щоб обходити накладені на нього міжнародні санкції. Про це стало відомо після вивчення «панамських документів», повідомляє Deutsche Welle.

Зокрема, через три компанії з іноземною юрисдикцією режим Асада здійснював контрабанду бензину.

Так званий «фінансист режиму», двоюрідний брат Асада Рамі Махлуф протягом десяти років користувався послугами Mossack Fonseca. Йому та його братам належить низка компаній нерезидентів. Із 2008 року Махлуф перебуває під американськими санкціями.

Нагадаємо, десятки ЗМІ по всьому світу опублікували матеріали про власників великих офшорів, ґрунтуючись на даних «панамського архіву» – збірки документів про офшорні схеми фірми з Панами Mossack Fonseca. В оприлюднених документах фігурують десятки колишніх і нинішніх лідерів держав, політиків та багатих і впливових бізнесменів.

Серед українців – президент Петро Порошенко, колишній прем’єр-міністр Павло Лазаренко, мер Одеси Генадій Труханов, колишні та нинішні народні депутати.

У самій Mossack Fonseca «злив» архіву назвали «кримінальним злочином», а прокуратура Панами наразі проводить власне розслідування і обіцяє «нульову толерантність» до порушників.

Читайте: Керівник скандальної офшорної імперії звинувачує журналістів у підтасовуванні фактів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ