торгівля
Угода Україна-ЄС про асоціацію у короткостроковій перспективі завдасть Росії 3,5 млрд. дол. збитку

Угода Україна-ЄС про асоціацію у короткостроковій перспективі завдасть збитку РФ на 3,5 млрд. дол. Про це заявив перший заступник міністра економічного розвитку РФ Алєксєй Ліхачов, передає УНІАН.

«У цілому аналіз збитку для економіки Росії, розрахований за міжнародною загальновизнаною моделлю Global Trade Analysis Project, показав, що у короткостроковій перспективі лише від тарифної лібералізації збиток становитиме понад 3,5 млрд. дол. для російських підприємців», – сказав Ліхачов.

Також у Мінекономрозвитку РФ визнали, що Росія фактично закрила свій ринок для України до набуття чинності угоди про Асоціацію з ЄС. «Збиток для українських підприємців від втрат ринку (РФ, – ред.) можна оцінити таким чином: найбільш вдалий рік нашої торгівлі – це був 2011 рік, поставки досягали 20 млрд. дол. За нашими прогнозами, цього року вони впадуть до 5,5 млрд. Таким чином, кратне в рази скорочення поставок із України до РФ вже відбулося», – наголосив Ліхачов. За його словами, можна говорити про півтора-два мільярди втрат для українських підприємців. При цьому Ліхачов заявив, що сама Росія має намір освоювати ринки «південно-східних партнерів», а також ринки країн Латинської Америки.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 21 грудня Росія, Європейський Союз та Україна не змогли дійти компромісу щодо Зони вільної торгівлі з ЄС. Кожна із сторін дотримувалася своєї позиції. Того ж дня Прем’єр-міністр Росії Дмітрій Мєдведєв повідомив, що підписав постанову про введення санкцій проти України. У свою чергу, Президент РФ Владімір Путін раніше підписав указ про припинення Росією з 1 січня 2016 року дії договору про зону вільної торгівлі щодо України.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року має запрацювати всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, відтермінована на півтора року – в жовтні 2014 року в зв’язку з необхідністю проведення переговорів у форматі Україна – ЄС – Росія. Однак подальші відкладання й переговори, на думку європейської сторони, є непотрібними, а саме відтермінування – згубне для ідеї вільної торгівлі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ