Астрономи отримували загадковий сигнал щоразу, як готували собі обід
Астрономи отримували загадковий сигнал щоразу, як готували собі обід

Учені австралійської обсерваторії Паркса протягом тривалого часу фіксували загадкові сигнали, що надходили з невідомого джерела. Однак незважаючи на детальне вивчення повідомлень, астрономам знадобилося цілих 17 років, аби розкрити їх таємницю. Виявилося, що усі ці роки дивні сигнали надходили з… кухні.

Як повідомляє The Verge, історія загадкових радіосигналів, що надходили до обсерваторії, розпочалася у 90-х роках минулого століття. Саме тоді вчені почали фіксувати перші сигнали невідомого походження. Весь колектив обсерваторії почав напружено працював над виявленням джерела і розшифровкою повідомлень. Однак усі спроби були марними. Дійшло до того, що винними у сигналах астрономи почали називати кульові блискавки.

Та технологічний прогрес, що прийшов у австралійську обсерваторію нарешті поклав край безрезультатній роботі астрономів. За допомогою нового обладнання, науковці дізналися, що приблизне місцезнаходження джерела радіосигналів розташовується усього у радіусі п’яти кілометрів від обсерваторії. Як пізніше з’ясувалося, джерелом сигналу усі ці роки служила звичайна мікрохвильовка, встановлена ​​на кухні. Загадкове повідомлення відправлялося щоразу, як астрономи відкривали дверцята пристрою, аби перевірити готовність їжі. Та незважаючи на курйозність ситуації вчені радіють, що таємниця повідомлень розгадана і тепер вони нарешті зможуть зосередитися на дійсно важливих справах.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ