Астрономи виявили, можливо, найменшу галактику
Астрономи виявили, можливо, найменшу галактику

Астрономи з Японії виявили нову галактику – супутник Чумацького Шляху. Імовірно, вона є найменшою галактикою з усіх відомих. Про це інформує iflscience!.

Науковці зауважили, що цю галактику, яка отримала назву Virgo I, майже неможливо помітити на нічному небі, оскільки її яскравість у сотні разів менше, ніж у зірок у Чумацькому шляху.

«Це відкриття свідчить про те, що Чумацький Шлях оточують сотні подібних тьмяних карликових галактик, які ховаються від нас на околицях нашої Галактики, усередині кільця з темної матерії, що оточує її», – повідомив Масаші Тіба з університету Тохоку.

«Як багато їх є і якими властивостями вони володіють, ми поки не знаємо, але ці дані допоможуть нам зрозуміти, як сформувався Чумацький Шлях і як темна матерія вплинула на його народження», – зауважив учений.

Крім того, астрономи наголосили, що розміри Virgo I становлять усього 130 світлових років – за розмірами це можна порівняти з шаровими скупченнями зірок в нашій галактиці. Наприклад, розміри карликовій галактиці Велика Магелланова хмара становлять близько 13 тисяч світлових років.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ