Космос
Гігантська екзопланета KETL-4Ab розташована на відстані 680 сітлових років від Землі

Унікальну зоряну систему з трьома світилами виявили астрономи. Гігантська екзопланета KETL-4Ab, що належить до класу так званих «гарячих Юпітерів», є частиною цієї системи, розташованої за 680 світлових роках від Землі, пише ictv.

Про систему KETL-4 було відомо ще з 1973 року. Проте тривалий час вважали, що в ній живуть лише дві зірки. Нові спостереження виявили, що насправді KETL-4 є потрійною зоряною системою. Вона містить головну зірку під назвою KELT-4A і бінарну пару світил – KELT-4B і KELT-4C (їх загальна назва KELT-4BC).

Зазначимо, потрійні системи є великою рідкістю. Астрономам до недавнього часу було відомо лише про три таких планетарних об’єкти.

Гарячі юпітери – клас екзопланет, що обертаються на відстані менше 0,15 астрономічних одиниць від материнської зорі. Гарячі юпітери мають масу приблизно як у Юпітера (1,9 × 1027 кг), який перебуває на відстані 5 а. о. від Сонця, проте розташованіна відстані близько 0,05 а. о. від материнської зорі. Тобто на порядок ближче, ніж Меркурій від Сонця.

З усіх типів екзопланет гарячі юпітери виявити найпростіше, оскільки вони створюють помітні короткоперіодичні збурення руху зірки, що виявляються за зсувом ліній спектра. Доволі великою є ймовірність проходження екзопланети перед диском зірки, що дає змогу за зменшенням світності зорі визначити розмір планети.

Читайте: Американці презентували планер для польотів у космос

БЕЗ КОМЕНТАРІВ