«Газпром» порушив брюссельські угоди
Росія готова надати Україні знижку на газ розміром у 20 доларів

Російська сторона отримала формальні запити на надання знижки в ціні на газ для України на 4-й квартал 2015 року. Про це повідомив міністр енергетики Росії Олександр Новак, передає Інтерфакс-Україна. За словами російського речника, РФ готова дати Україні знижку на газ розміром аж 20 доларів.

«До нас, до міністерства звернулася лише Єврокомісія. «Нафтогаз» звернувся до «Газпрому». У нас є тільки звернення Єврокомісії», – сказав Новак. Він не уточнив, який саме розмір знижки потрібен ЄК та «Нафтогазу».

Раніше стало відомо, що контрактна ціна на російський газ для України без знижки на 4-й квартал прорахована попередньо в розмірі 252 долара за тисячу кубометрів. «На сьогодні підготовлено проект постанови. Знижка на четвертий квартал буде менше, ніж на третій квартал. Зараз остаточно робляться розрахунки про те, яка це буде знижка, але в середньому, приблизно близько 20 доларів плюс-мінус. Це приблизні цифри, точні цифри будуть тоді, коли буде підписано постанову», – повідомив Новак. «Поставки газу можуть початися, щойно надійдуть гроші», – додав він.

Нагадаємо, українська сторона розраховує 25 вересня підписати газову угоду з Росією на постачання природного газу у період опалювального сезону. 10 серпня міністр енергетики України Володимир Демчишин заявив, що Україна, яка більш ніж місяць не імпортує газ з Російської Федерації, підпише новий договір із «Газпромом» для проходження опалювального сезону. За словами голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, тристоронню угоду про постачання російського газу в Україну у форматі Україна – ЄС – Росія в період опалювального сезону 2015-2016 років має бути підписано у вересні-жовтні поточного року. При цьому в «Газпромі» заявили, що не планують закачувати газ в підземні газові сховища України, а за час, що залишився до опалювального сезону, в них потрібно закачати 3,2 млрд кубометрів.

Своєю чергою єврокомісар з енергетики Міґель Аріас Каньєте вважає, що Україні до зими необхідно заповнити газосховища до 19 мільярдів кубометрів, зараз в них близько 13,5 млрд кубометрів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ