Аваков мав повідомити про наявність у нього конфлікту інтересів у справі Котвіцького
Аваков мав повідомити про наявність у нього конфлікту інтересів у справі Котвіцького

Генпрокурор Юрій Луценко зацікавився діяльністю очільника МВС Арсена Авакова, ініціювавши перед Прем’єр-міністром України проведення службового розслідування. Про це йдеться у відповіді на запит громадської організації «Центр протидії корупції», пише РБК-Україна.

Глава ГПУ хоче розслідувати дії Авакова, який не повідомив про наявність у нього конфлікту інтересів у розслідуванні МВС справи його бізнес-партнера Ігоря Котвіцького.

Генпрокуратура стверджує, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура з 31 грудня 2015 року керує кримінальною справою за фактом незаконного збагачення, здійсненого особою, яка займає особливо відповідальне становище, – народним депутатом України Котвіцьким.

Це провадження об’єднали з іншим від 23 вересня 2015 року, досудове розслідування якого проводилося МВС.

Згідно зі ст.172 Адміністративного кодексу України, Аваков має відповідальний за те, що не повідомив про наявність у нього «реального конфлікту інтересів, а також вчинення дій або ухвалення рішень в умовах реального конфлікту інтересів».

У відповіді на запит «Центру протидії корупції» йдеться, що САП не володіє інформацією про тиск Авакова на слідство, тому факт вчинення ним адміністративного правопорушення відсутній.

«Разом з тим, беручи до уваги стосунки Авакова А. Б. і Котвіцького І. А., обізнаність міністра про дане кримінальне провадження, його повноваження по відношенню до керівництва і слідчих органів Національної поліції, розслідування кримінального провадження (…) слідчими НПУ здійснювалося в умовах потенційного конфлікту інтересів з боку міністра», – зазначили у відповіді.

Також у документі йдеться, що міністр МВС мав повідомити про наявність реального або потенційного конфлікту інтересів не пізніше наступного робочого дня після того, як дізнався про наявність такого конфлікту, і застосувати заходи для врегулювання цієї ситуації.

Тобто глава МВС повинен був повідомити про свій конфлікт інтересів до 10 листопада, чого він не зробив.

З метою з’ясування причин та обставин невиконання міністром внутрішніх справ Аваковим закону Генпрокурор ініціював перед прем’єр-міністром України призначення службового розслідування за цим фактом.

Як відомо, НАБУ розслідує виведення депутатом від «Народного фронту» Ігорем Котвіцьким понад 40 мільйонів доларів за кордон влітку 2015 року. Суд надав НАБУ доступ до низки рахунків та банківських документів у цій справі.

Котвіцький є соратником і бізнес-партнером Авакова. Сам міністр стверджує, що Котвіцький вивів ці 40 мільйонів доларів за кордон законно.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ