Аваков
Списки нагороджених зброєю містить 1200 прізвищ

Нагородну зброю від МВС отримали близько 90 народних депутатів. Загалом у списках нагороджених – понад 1200 осіб. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, передає Телеграф.

«Ті цифри, які ми оприлюднили, вони правдиві… Таких людей досить багато – 1200 осіб. З них близько 900 осіб – це бійці спецпідрозділів і добровольчих батальйонів, Збройних Сил. Близько 90 осіб – це депутати Верховної Ради, в основному минулого і нинішнього скликань, які або були на Майдані, або мають відношення до ситуації на фронті», – сказав він.

Відповідаючи на запитання журналістів, за що отримав нагородну зброю Зорян Шкіряк, Аваков зазначив: «За досягнення, які я вважав за потрібне заохотити. Наприклад, за те, що під час Революції Гідності вночі ніс службу народу України».

Прокоментував Аваков і можливість публікації нині закритих списків нагороджених зброєю, які, до слова, є відкритою і публічною інформацією, право на отримання якої будь-яким громадянином закріплено пунктом 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами та державним майном).

Так, за словами міністра, «якщо будуть підстави для публікації такого списку, ми його опублікуємо».

«Цей список включає накази, де містяться персональні дані, які можуть бути опубліковані тільки з дозволу людей, які є в цьому списку», – заявив він.

Варто зазначити, що міністр МВС активно виступає проти отримання права для адекватних і законослухняних громадян купувати зброю для самозахисту.

Нагадаємо, у травні 2015 року колишній Генеральний прокурор України Віктор Шокін заявив, що людина повинна мати можливість захищати свою приватну власність зі зброєю в руках, і вже подав відповідні пропозиції до Ради національної безпеки і оборони (РНБОУ).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ