Аваков
Аваков виправдовується через повільність реформи МВС

Глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков пояснює повільність реформи МВС необхідністю підготовки великої кількості кваліфікованих кадрів, пише Українська правда.

«Все дуже просто. Коли ми говоримо про реформу МВС, то тут з самого початку я вибирав між швидкістю змін і загрозою втрати керованості. З самого початку – з того дня, коли я прийшов у цей кабінет, 23 лютого 2014 року. Тобто, завжди вибираєш, що робити: вигнати всі 100% і повністю втратити всю систему або почати еволюційні зміни». «А коли почалися кримські події, а після цієї події в Донецькій і Луганській областях – питання балансу стало ще гостріше. Тому реформи – завжди баланс між змінами та ризиком втрати керованості», – сказав глава МВС.

На запитання, чи вдалося міністру витримати баланс, Аваков відповів: «Моя суб’єктивна думка, що я якось балансую досі. Ваша думка або думка когось з боку, хто не розуміє всіх нюансів, та й не повинен їх розуміти – «та що ж таке?!». Час від часу хтось надсилає мені фото чергового беркутівця, з їхньої точки зору, мерзотника, або реального мерзотника, і каже: «Як це так?! Півтора роки з революції минуло!..». «Але тут дуже ясно треба розуміти: коли я прийшов, у системі МВС працювало 300 тисяч осіб, у системі міліції працювало 187 тисяч осіб. Зараз у нас їх 140 тисяч, і навіть звільнення цих 47 тисяч – це нетривіальний процес. У якісь моменти ми ухвалювали різкі рішення, я це теж намгався», – зазначив міністр.

Як приклад Аваков навів позаплановий розпуск ДАІ Миколаєва: «Просто прийшли і вигнали всіх. І що далі? Я дуже ясно зрозумів, що розпуск ДАІ Миколаєва з труднощами, але ми можемо витримати. Ми їх замінили іншими людьми, прислали співробітників з інших міст, ввели батальйон «Миротворець». Але це сурогат, профанація заміни, неякісна заміна», – вважає міністр. «Замість ДАІ треба виводити патруль, який вже все знає і вміє. Його треба готувати. Ми нікого не завеземо з Марса, а грузини закінчилися. Це складний процес, його потрібно готувати», – зазначив Аваков.

Нагадаємо, 2 липня Верховна Рада ухвалила закон про національну поліцію. 4 липня нові поліційні патрулі вийшли працювати на вулиці Києва. 23 серпня нова поліція запрацювала у Львові, 25 серпня – в Одесі, 26 вересня – в Харкові. 2 вересня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про створення центрального органу виконавчої влади – Національної поліції. Аваков заявляє, що процес переходу від міліції до поліції триватиме близько півроку.

Читайте: Захистом інтернет-користувачів перейматиметься кіберполіція

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ