Фірташ
Нацполіція розслідує два кримінальних провадження, безпосередньо пов’язаних із Фірташем

МВС України очікує на рішення Міністерства юстиції США про передачу кримінального провадження ФБР за звинуваченнями, висунутими Фірташу. Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав у Facebook.

«Повторюся, щойно таке клопотання надійде, правоохоронні органи України можуть ухвалити рішення – в рамках ст. 597 КПК України – про превентивний 40-денний арешт Фірташа й подальше розслідування», – написав він. Аваков також стверджує, що Національна поліція України – розслідує два кримінальних провадження, безпосередньо пов’язаних з Дмитром Фірташем:

а) щодо групи компаній Ostсhem Фірташа за ст.191 ч.5 КПК України з приводу завдання збитків державі в сумі 5,742 млрд грн.;

б) щодо колишніх керівників НАК «Нафтогаз України», посадових осіб Кабінету міністрів і компанії «РосУкрЕнерго АГ» Фірташа, підозрюваних у змові і завданні збитків державі Україна шляхом списання з державної компанії на користь «РосУкрЕнерго АГ» 11 млрд. куб. м. газу і 1,1 млрд. куб. м. газу у вигляді штрафних санкцій.

Також за його словами, Національною поліцією України порушено провадження за фактом звернення Національного банку України про неповернення кредиту рефінансування банку «Надра», гарантованого особисто Фірташем. У рамках цього провадження МВС і Національна поліція України домовилася з ФБР США, в рамках міжнародного правового доручення, про притягнення експертів ФБР до роботи над матеріалами справи, оскільки низка сумнівних фінансових операцій проводилася з використанням банків США.

При цьому Аваков підтвердив, що бійці полку «Азов» заарештують олігарха, щойно той прибуде в Україну. Нагадаємо, 30 листопада командир батальйону «Азов» Андрій Білецький повідомив, що бійці батальйону мають намір заарештувати олігарха, тільки-но він приїде в Україну, якщо цього не зроблять правоохоронці.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Фірташ збирався відвідати з’їзд Федерації роботодавців України в Києві, але вирішив відтермінувати візит, звинувативши українську владу в «зриві економічних реформ» та «злочинних» діях проти себе.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ