Путін
Інцидент зі збитим Туреччиною російським бомбардувальником може позначитися на стабільності режиму Путіна

Інцидент зі збитим Туреччиною російським бомбардувальником «цілком може призвести до серйозних внутрішньополітичних наслідків для Росії», обернутися для Кремля значними труднощами і навіть позначитися на стабільності режиму Путіна. Такої думки дотримується німецький політолог і постійний автор журналу Focus Андреас Умланд.

«Пропагандисти російського уряду, зрозуміло, зроблять все можливе, щоби використовувати конфлікт на південному рубежі Росії для посилення усталеного у багатьох громадян уявлення, що навкруги вороги, і це піде на користь Путіну. Але інтелігенція, підприємці та освічена молодь поставляться до нього геть інакше, критично, – міркує Умланд. На його думку, відчуження між Росією з одного боку та західним і мусульманським світом – з другого відбувається на тлі протверезіння в оцінці реальних перспектив альтернативної осі Москва-Пекін. – В останні місяці стало з’ясовуватися, що інтерес Китаю обмежений суто економічним співробітництвом, тобто Росія все виразніше потрапляє в ізоляцію».

Більше того нинішня «невелика військова конфронтація з країною-учасницею НАТО» та її дипломатичні та економічні відгомони «послаблять позиції Росії серед решти друзів і союзників на Заході», констатує політолог. Вона «підкріпить зроблене в 2014 році німецьким канцлером Меркель спостереження про те, що Путін живе в паралельному світі». Тим більше, що Росія і так була залучена в цілу низку сумнівних авантюр у кількох регіонах – на Чорному морі, в Балтії, на Донбасі, в Сирії.

Зростання недовіри міжнародного співтовариства «не залишиться непоміченим в освічених верствах населення Росії», вважає автор: «Зрозуміло, що льодовиковий період, який намічається між Кремлем і турецьким урядом, не призведе в найближчому майбутньому до повалення Путіна. Але ця зовнішньополітична конфронтація може сигналізувати про початок кінця правління Путіна».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, днями Прем’єр-міністр Росії Дмітрій Медведєв заявив, що Анкара, збивши російський СУ-24, дала підстави для початку військових дій проти Туреччини. Раніше сам Владімір Путін, виступаючи з посланням Федеральним зборам РФ, заявив, що Росія ще не раз «нагадає» Туреччині про збитий бомбардувальник і знає, як це зробити.

28 листопада Росія запровадила санкції проти Туреччини, які передбачають заборону на ввезення окремих турецьких товарів, обмеження діяльності турецьких організацій в Росії, а також заборону на чартери між країнами. У свою чергу, Україна готова стати гарантом продовольчої безпеки Туреччини. Зокрема, наша держава готова збільшити поставки в Туреччину зерна, кукурудзи та олії у разі обмежень з боку інших постачальників.

Як відомо, з 1 січня 2016-го року Росія скасовує безвізовий режим із Туреччиною. У свою чергу, федеральне агентство з туризму Російської Федерації («Ростуризм»)  заборонило туроператорам продавати путівки до Туреччини. Також Росія готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент із російським бойовим літаком Су-24.

25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак впав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ