електроенергія
Україна розпочала постачання електроенергії до Польщі

Україна в рамках надання аварійної допомоги Польщі, яка опинилася в складній ситуації з енергопостачанням внаслідок аномально спекотної погоди, з 1 вересня почала експорт електроенергії до цієї країни.

«Зараз по лінії електропередачі 220 кВ «Добротвірська ТЕС – Замость» передається 135 МВт при максимальній технічній можливості 235 МВт», – йдеться в повідомленні прес-служби «Укренерго». У компанії зазначили, що лінія електропередач була включена в роботу 1 вересня о 12:00, згідно тристороннього договору про постачання електроенергії з України до Республіки Польща.

Водночас, в «Укренерго» наголосили, що пріоритетом компанії є забезпечення балансу та надійності енергосистеми України.

Нагадаємо, що з вересня 2014 року Україна через дефіцит енергетичного вугілля, більша частина якого видобувається в зоні бойових дій на сході України, обмежила експорт електроенергії на 50%. При цьому експорт електроенергії до Польщі було припинено.

Нагадаємо, оператори енергосистем Польщі та України 17 серпня уклали договір про постачання електроенергії до Польщі. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк 13 серпня доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості у зв’язку з кризовою ситуацією в енергетичній системі Польщі терміново вжити невідкладних заходів для забезпечення максимально технічно можливих поставок електроенергії в польську енергосистему.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, з 1 вересня на українців очікує другий етап підвищення тарифів на електроенергію – у середньому ціни виростуть на 23% порівняно із нинішнім тарифом.

Читайте: Україна могла б уникнути підвищення тарифів на електроенергію за рахунок експорту, – експерти

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ