літак
Через авіасанкції подорожчають квитки

Закриття повітряного сполучення між Україною та РФ неминуче призведе до подорожчання авіаквитків. Про це в коментарі Інтерфакс-Україна  сказала корпоративний прес-секретар МАУ Євгенія Сацька.

«Негативний економічний нетто ефект, який прогнозує авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» від зупинки своїх рейсів між Україною та РФ становить близько 10 млн доларів», – зазначила прес-секретар. За її словами, це неприємно, але не критично для авіакомпанії. «Цифри, які озвучувалися раніше і варіювалися від 35 до 42 млн доларів – це цифри недоотриманого МАУ прибутку від рейсів в РФ, без урахування наших витрат», – сказала вона.

«Якщо розділити ці збитки в 10 млн доларів на 5 млн пасажирів, що перевозяться МАУ за рік, умовне «завантаження» на одного пасажира для компенсації цих витрат становитиме, як мінімум, 2 долари. Тобто закриття повітряного сполучення між країнами неминуче призведе до подорожчання авіаквитків», – заявила прес-секретар МАУ. Як приклад Сацька привела припинення польотів між РФ і Грузією в 2008 році. «МАУ не обговорює санкції, введені указом Президента країни на рішення РНБО – введені, значить введені. Очевидно, що у РНБО були підстави ввести санкції проти певних авіакомпаній РФ», – повідомила вона.

Водночас, Савицька заявила, що, на відміну від двох названих в списку санкцій російських авіакомпаній, МАУ ніколи не порушувала законодавство РФ. «Більше того, МАУ вже більше року страждає від санкцій, введених РФ, які полягають в забороні прольоту повітряного простору РФ з посиланням на технічні причини, що призвело до значного збільшення протяжності цілої низки маршрутів МАУ і фінансових втрат у 6 млн. доларів на рік», – сказала вона.

За словами Сацької, крім тих російських авіакомпаній, які потрапили до списку санкцій, у РФ є достатньо велика кількість інших авіакомпаній. «У нашому розумінні, оскільки на них санкції не поширюються, значить вони можуть літати в Україну. А, значить, і українські авіакомпанії, які нічого не порушували, теж мають повне право виконувати польоти до РФ», – заявила вона.

Сацька вважає, що найбільші незручності зупинка повітряного сполучення принесе пасажирам, які змушені будуть шукати альтернативні і, природно, більш дорогі варіанти перельотів. Водночас, вона повідомила, що МАУ не зупиняла продаж квитків на свої рейси в РФ, оскільки поки немає підстав для цього. У разі ж набрання чинності заборони на польоти в РФ компанія скористається всіма законними механізмами з повернення вартості квитків своїм пасажирам.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Мінтранс РФ розпорядився закрити з 25 жовтня повітряний простір Росії для українських авіакомпаній. Нагадаємо, найбільша авіакомпанія Росії «Аерофлот» призупинила продаж квитків на рейси до України вильотом із 25 жовтня.

Кабінет міністрів України вирішив заборонити літати до України російським авіакомпаніям у відповідності до рішення РНБО від 2 вересня, введеного в дію 16 вересня. Насамперед, заборона стосуватиметься «Аерофлоту» й «Трансаеро». Також Кабмін заборонив російським авіакомпаніям транзит через територію України з товарами військового й подвійного призначення.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ