Російські безпілотники-бомбардувальники атакували склади боєприпасів 93-ї бригади ЗСУ
Російські безпілотники-бомбардувальники атакували склади боєприпасів 93-ї бригади ЗСУ

Російська авіація за допомогою безпілотних летальних апаратів почала бомбити українські військові частини в зоні проведення антитерористичної операції. Зокрема, 18 лютого і вночі 19 лютого були атаковані позиції 93-ї Окремої механізованої бригади ЗСУ на Донеччині. Про це повідомив харківський волонтер Роман Донік на своїй сторінці у Facebook.

«Вчора ввечері і сьогодні вночі в Донецькій області на ТПУ (тиловий пункт управління) 93-ї бригади було три нальоти безпілотників з запалювальними бомбами, – написав Доник, посилаючись при цьому на дані, отримані від бійців бригади. – Ціль – склад боєприпасів. Не три БПЛА, а три нальоти. Перший ввечері, два вночі. Бомби загасили, все локалізували».

Як зазначає волонтер, стандартні засоби ППО проти БПЛА, фактично, є безпорадними.

«Надмалі цілі на наднизьких висотах, практично не визначаються більшістю систем виявлення. «БУК», здається виявляє, але «БУКів» не понаставляєш біля кожного місця зберігання боєприпасів. Єдиний дієвий захист – це наші хлопці-зенітники. ЗУшкі, «Шилка». Але в темне небо стріляти по рухомій дрібній цілі – це теж складно. Потрібні прожектори», – пояснює Доник.

Пізніше з’явилося офіційне роз’яснення від Генерального штабу Збройних сил України. У Генштабі повідомили, що на тиловій військовий об’єкт 93-ї окремої механізованої бригади поблизу смт. Гродівка Красноармійського району Донецької області було здійснено напад із застосуванням безпілотних літальних апаратів, що скидали фосфорні запалювальні гранати.

У Генштабі наголошують, що зліт БПЛА й управління ними могло здійснюватися з підконтрольної українським силовикам території, у т.ч. з самої Гродівки. Водночас жодного безпілотника не було збито попри залучення сил повітряного прикриття об’єкта та особового складу чергової зміни.

«Знищити такі невеликі літальні апарати (…) досить важко. БПЛА засобами радіолокаційної розвідки не виявлялися», – йдеться в повідомленні.

Наразі сили Нацполіції проводять пошукові дії. До розслідування диверсії підключено СБУ. Триває слідство.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ