вибух
На комп’ютері юнака з Австралії знайшли документи з такими назвами: «Бомба для рюкзака зі скороварки з електричним детонатором» або «Як зробити бомбу на маминій кухні»

«Як зробити бомбу на маминій кухні»: 17-річний власник такої брошури в Австралії визнав себе винним у злочині, пов’язаному з тероризмом, повідомляє BBC-Russian.

Австралійського підлітка затримали у травні під час рейду поліції в Мельбурні. Юнак зізнався, що брав участь у підготовці теракту, який планувався в період з 25 квітня по 8 травня цього року. Він дав свідчення до початку попередніх слухань, після чого прокурори зняли з нього два інших обвинувачення.

У травні цього року при обшуку в будинку юнака серед іншого були конфісковані комп’ютер, скороварки і порошок, зроблений із сірникових головок. На комп’ютері обвинуваченого знайшли зашифровані документи з такими назвами: «Бомба для рюкзака зі скороварки з електричним детонатором» або «Як зробити бомбу на маминій кухні». Крім того, підліток проглядав в Інтернеті пропагандистські матеріали «Ісламської держави».

Нагадаємо, група молодих людей готувала атаку під час урочистих заходів, присвячених 100-річній річниці битві за Галліполі. Цю операцію проти турецьких військ під час Першої світової війни готував майбутній прем’єр Британії Вінстон Черчилль, солдати з Австралії та Нової Зеландії теж брали участь у десантуванні і боях, цілями яких були захоплення Стамбула і відкриття морського шляху в Росію крізь протоку Дарданелли.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ