Цьогоріч Україна придбає в США більше третини палива для АЕС, тоді як у 2015 році майже все паливо постачалося з Росії
Цьогоріч Україна придбає в США більше третини палива для АЕС, тоді як у 2015 році майже все паливо постачалося з Росії

На Саміті з ядерної безпеки у Вашингтоні Австралія та Україна підпишуть угоду про співпрацю у галузі ядерної енергетики. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ і торгівлі Австралії.

«Напередодні саміту я підпишу угоду про співпрацю з Україною, що передбачає постачання урану для атомної енергетики», – йдеться в заяві глави австралійського зовнішньополітичного відомства Джулі Бішоп.

Міністр також нагадала, що Австралія має аналогічні угоди з іншими країнами, зокрема, з Канадою, Китаєм, Францією, Індією, Японією, Республікою Корея, Росією, Великою Британією і США. А також підкреслила, що Австралія посіла перше місце за даними глобального огляду Ініціативи з питань скорочення ядерної загрози (Nuclear Threat Initiative).

Окрім підписання угоди з Україною, австралійський міністр має намір зустрітися з президентом України Петром Порошенком, прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном, прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте та його колегою з Сінгапуру Лі Сянь Луном, а також низкою міністрів закордонних справ.

Саміт з ядерної безпеки відбудеться 31 березня – 1 квітня у Вашингтоні. Президент України відвідає захід в рамках свого офіційного візиту до США.

Нагадаємо, що задля диверсифікації джерел поставок ядерного палива для атомних станцій Україна цього року планує придбати у США більше третини палива для АЕС, тоді як у 2015 році майже все паливо нам постачала Росія.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ