Фірташ
20 квітня за запитом Німеччини у віденському будинку Фірташа відбулися обшуки

Український олігарх Дмитро Фірташ купував секретні відомості у двох чиновників кримінальної поліції німецької землі Мекленбург-Передня Померанія. Його цікавила інформація про те, на якій стадії перебувають розслідування міжнародної поліції в його справі, а також які саме матеріали проти нього є. Про це повідомляє німецьке видання NDR.

За «злив» інформації Фірташ платив шестизначні суми, іноді навіть 500 тисяч євро.

Гроші отримував 60-річний чиновник зі сфери державної безпеки, його дружина і колишній працівник кримінальної поліції. Посередником завжди виступала берлінська консультант із питань підприємництва, а передача хабарів відбувалася переважно у барах, зокрема, у барі біля озера у північно-західному Бранденбурзі.

Видання також повідомило, що у 2009 році один з обвинувачуваних з кримінальної поліції подав запит у Секретну службу США щодо Дмитра Фірташа. Водночас він стверджує, що сам проводив проти українського олігарха розслідування і саме тому потребував цю інформацію.

У зв’язку з цим випадком протягом останніх днів відбулося багато обшуків житлових і офісних приміщеннях працівників кримінальної поліції землі Мекленбург-Передня Померанія. Можливо, у цій справі є більше підозрюваних, ніж відомо наразі.

Чиновників, які співпрацювали з Фірташем, обвинувачують у нелегальному зборі інформації, корупції та ухилянні від сплати податків.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 20 квітня за запитом Німеччини у віденському будинку бізнесмена пройшли обшуки. Також йому оголосили про підозру.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ