firtash
Україна – одна з небагатьох країн, куди Фірташ може виїхати з Австрії

Український бізнесмен Дмитро Фірташ планує повернутися на батьківщину після того, як виграє судову справу в Австрії.  Про це він заявив в інтерв’ю РБК-Україна.

«Якщо я виграю суд, звичайно, я поїду додому», – запевнив олігарх.

Він також підкреслив, що зробить це попри погрози на його адресу з боку українських силовиків.

За попередніми даними, розгляд апеляційного суду у справі Дмитра Фірташа відбудеться в листопаді цього року, і тоді буде винесено остаточне рішення, після якого стане зрозуміло, чи буде бізнесмен екстрадований до США, де йому загрожує 50 років в’язниці і повна конфіскація майна.

Нагадаємо, український олігарх, обвинувачений американським правосуддям у корупції, отримав відмову в австрійському суді в розгляді клопотання про неконституційність угоди щодо екстрадиції між Австрією та США.

Нагадаємо, екс-міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наприкінці травня 2015 заявив, що МВС направило Дмитру Фірташу повістку на допит і проведення слідчих дій у зв’язку з розслідуванням кримінального провадження за фактом корупційних схем групи компаній Ostchem і розкрадання державного майна України.

У листопаді минулого року стало відомо, що МВС України немає кримінальних проваджень, в яких бізнесмен Дмитро Фірташ проходить як підозрюваний.

30 листопада командир батальйону «Азов» Андрій Білецький повідомив, що бійці батальйону мають намір заарештувати олігарха, тільки-но він приїде в Україну, якщо цього не зроблять правоохоронці.

Фірташ мав прилетіти до Києва 2 грудня 2015 року й відкрити з’їзд Федерації роботодавців України. Втім, він заявив, що українська влада «зірвала» його повернення на Батьківщину.

Варто зазначити, що Україна – одна з небагатьох країн, куди Фірташ може виїхати з Австрії. Олігарх не може подорожувати у понад 100 країн, з якими у США підписано угоду про екстрадицію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ