Електромобіль
Автівку тестують на громадських дорогах країни

Прототип фургона, що використовує твердооксидні паливні елементи протестувала у Бразилії компанія Nissan. Технологію назвали Solid Oxide Fuel-Cell – SOFC, пише Радіо 24.

Технологія заснована на використанні спеціального перетворювача, який отримує водень з біоетанолу. Після цього водень використовують для виготовлення електрики.

Автівку тестують на громадських дорогах країни, а з часом японський автовиробник планує налагодити масовий випуск інноваційної машини.

Автомобіль на базі електрофургона NV200 працює на електротязі, може використовувати різні види палива (суміш води і етанолу, а також природний газ).

У перспективі компанія планує вдосконалити систему так, щоб паливом слугувала сировина з кукурудзи або цукрового очерету.

Як зазначає компанія, суміш води і етанолу значно перевершує інші види палива за безпекою і зручністю застосування. Також водієві не доведеться шукати станцію заправки – система вироблення біопалива автономна.

Фургон оснащений акумулятором на 24 кВт за год, а його запас ходу – 600 км. Nissan не виключає, що розробка надійде у виробництво.

Читайте: Австралійці створили «безсмертний» електромобіль

БЕЗ КОМЕНТАРІВ