volkswagen
Volkswagen загрожує штраф близько $18 млрд за обман

Акції німецького автомобільного гіганта Volkswagen впали майже на 19% на початку торгів у Франкфурті на тлі скандалу щодо підробки даних тестів на викиди шкідливих газів в атмосферу, передає BBC Україна.

Компанія зізналася у фальсифікації даних минулого тижня після розслідування американського Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA), вибачилась і почала внутрішнє розслідування. Його результати мають пояснити, як автомобілі VW у тестах виробляли менше вихлопних газів, ніж під час нормальної експлуатації.

Підробка результатів тестування торкнулася близько півмільйона машин з дизельними двигунами в США. Низькі викиди парникових газів в атмосферу були одним з основних пунктів рекламної компанії Volkswagen і могли стати причиною того, що німецькому гігантові вдалося обігнати продажі автомобілів концерну Toyota.

У EPA заявили, що штраф за кожну автівку, яка не відповідає федеральним вимогам щодо чистоти викидів, може становити до $37,5 тисяч. Оскільки від 2008 року продали 482 тис. авто, щодо яких є зауваження, штрафи можуть становити близько $18 млрд. Крім того, проти керівників компанії можуть бути порушені карні справи. «Я особисто глибоко засмучений тим, що ми порушили довіру наших клієнтів та громадськості», – заявив голова правління Volkswagen Мартін Вінтеркорн.

Нагадаємо, у квітні 2014 року Toyota відкликала 6,39 мільйона автомобілів через низку виявлених дефектів у різних моделях. Це була одна із найбільших партій, яку відкликала компанія.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ