Віктор Суворов
Суворов є автором численних популярних книг з історії Другої світової війни та діяльності спецслужб СРСР

Історика, письменника та дослідника Віктора Суворова можуть нагородити званням Героя України за його внесок у боротьбу з комуністичною та російською пропагандою. Відповідне звернення направили до Президента України депутати від партії «Свобода». Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук керівник парламентської депутатської групи націоналістів Андрій Іллєнко.

«Віктор Суворов, підваживши найпотужніший імперський міф, на якому досі будується ідеологія «русского міра», зробив Україні неоцінену послугу… Присвоєння людині, науковий подвиг якої є справді героїчним, звання Героя України стало б констатацією факту, що Україна більше не перебуває під протекторатом Кремля, не є елементом його зони впливу, що вона є суверенною і повноцінною державою, яка сама вирішує, хто у неї герой, а хто – зрадник, і здатна гарантувати своїм героям безпеку на українській землі. Присвоєння звання Героя України Суворову-Різуну стало би дзвінким ляпасом країні-агресору, але чи наважаться на це в Києві?», – цитує Іллєнко авторитетного українського дослідника Ігоря Лосєва.

«Українська держава має на офіційному рівні визнати внесок українця Володимира Різуна в руйнування імперських міфів про Другу світову війну та укріплення історичної правди», – резюмував «свободівець».

Довідка: Віктор Суворов (справжнє ім’я – Володимир Богданович Різун) – радянський розвідник-утікач, капітан Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил Радянського Союзу; історик, дослідник та письменник в жанрі історико-документального та художньо-історичного роману.

Суворов є автором численних популярних книг з історії Другої світової війни та діяльності спецслужб СРСР, аналіз та опис подій в яких значно відрізняються від трактування історії, що викладалась за часів СРСР.

У своїх книгах Різун зосереджує увагу на неприпустимості викривлення історії заради пропаганди, а також доводить, що використання комуністичної легенди про історію фактично принижує гідність мільйонів солдат та мирних жителів, які загинули у Другій світовій війні.

Володимир Різун вперше докладно виклав етапи підготовки СРСР до захоплення Європи та світу: від приведення Сталіним до влади в Німеччині Адольфа Гітлера, Громадянської війни в Іспанії, до створення умов, при яких, у разі вторгнення до Європи Радянського Союзу, жодна країна Європи та світу не заперечувала б такої окупації.

Найбільш відомі твори: «Криголам», «День «М», «Контроль», «Очищення», «Акваріум», «Визволитель», «Самогубство», «Тінь перемоги» тощо.

Нині Різун мешкає у Великій Британії. Читає лекції у військових академіях Західної Європи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ