3976-1415183329-poluchit-voditelskie-prava-stalo-eshche-trudnee
Атестація викладачів автошкил, а також видача сертифікатів про акредитацію зупинилася в жовтні минулого року

Українські автошколи можуть закрити, адже у них виникли проблеми з акредитацією. Після того як Державтоінспекція була ліквідована, а в сервісних центрах МВС почалася реформа, видавати нові дозволи навчальним закладам немає кому, пише Autoua.net.

За інформацією Всеукраїнського об’єднання автошкіл, атестація викладачів, а також видача сертифікатів про акредитацію зупинилася в жовтні минулого року. Формально, після ліквідації ДАІ видавати документи про дозвіл повинні сервісні центри МВС, однак таких повноважень вони поки що не отримали.

Якщо неузгодженості у внутрішніх наказах Міністерства внутрішніх справ та інших державних органів не будуть вирішені, можуть закритися близько 2870 автошкіл, а без роботи можуть залишитися до 6 тисяч інструкторів по всій Україні. Заклади, у яких п’ятирічна акредитація вже закінчилася, переважно відправляють співробітників у відпустку за свій кошт.

Інша проблема автомобільних навчальних закладів, у яких акредитація поки що діє, пов’язана з видачею учням бланків свідоцтв про закінчення курсів.

«Свідоцтва видавалися в межах 500 шт. на підприємство. Запаси свідоцтв добігають кінця і все, діяльність вони далі здійснювати не можуть», – повідомив голова Всеукраїнського об’єднання автошкіл Ілля Щербина.

У МВС України визнають наявність прогалин у законодавстві, які поки що не дозволяють виконувати діяльність у повному обсязі, проте обіцяють виправити їх найближчим часом.

Нагадаємо, влітку 2013 року Кабмін вирішив реформувати діяльність міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділів ДАІ (МРЕВ) і автошкіл. Зокрема, МРЕВ зібралися реорганізувати в центри надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів Державтоінспекції (центри Державтоінспекції). Так, охочі отримати водійські права могли складати іспити в центрах ДАІ незалежно від реєстрації місця проживання, а документи могли б видаватися протягом п’яти днів.

Восени 2015 року в рамках реформування МВС ДАІ і МРЕВ були ліквідовані. Очікується, що з 2016 року в Україні запрацюють мобільні центри МРЕВ (сервісні центри МВС), вони приїжджатимуть до клієнтів самі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ