Нагірний Карабах
Сторони також продовжать обмін даними про зниклих безвісти

Президент Вірменії Серж Сарґсян і його азербайджанський колега Ільхам Алієв підтвердили свою прихильність мирному врегулюванню конфлікту в Нагірному Карабаху. Про це йдеться в заяві за підсумками зустрічі Мінської групи ОБСЄ, передає Українська правда.

Президенти наголосили, що військового розв’язання конфлікту бути не може. Співголови наполягали на дотриманні перемир’я в Карабаху на основі угод 1994-1995 років.

Саргасян і Алієв домовилися, що продовжать обмін даними про зниклих безвісти під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста з урахуванням зобов’язань, ухвалених президентами під час Паризького саміту в жовтні 2014 року.

Сторони також домовилися про наступний раунд перемовин, який має відбутися в червні поточного року «з метою відновлення переговорів про всеосяжне врегулювання».

Окрім того, у зустрічі також брали участь голова МЗС РФ Серґєй Лавров, держсекретар США Джон Керрі та держсекретар Франції у європейських справах Арлем Дезір.

Це була перша зустріч президентів двох країн після квітневої ескалації.

Нагадаємо, Нагірний Карабах – автономія в складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю, одностороннім чином проголосив незалежність після війни 1988–1994 років, унаслідок якої Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що цей регіон окупувала Вірменія.

Унаслідок конфлікту загинули приблизно 30 тисяч людей, сотні тисяч стали біженцями.

Зазначимо, що Азербайджан не контролює не тільки цей регіон, а й прилеглі до нього висоти, які ніколи не належали до складу автономії (приблизно 20% своєї міжнародно визнаної території).

Читайте: Вірменія визнала незалежність Карабаху

БЕЗ КОМЕНТАРІВ