Володимир Омелян
Омелян пропонує Україні перейняти досвід Азербайджану

Азербайджанські компанії готові брати участь у тендерах на будівництво українських доріг. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає Економічна правда.

«Ми маємо чітке бажання Азербайджану досягти втілення Шовкового шляху. Ми маємо домовленості з портовими операторами, які готові надавати свої пароми та використовувати спільну логістику через Чорне море і через Каспій», – зазначив міністр.

За його словами, зараз ключовим питанням є налагодження співпраці, формування конкурентної ціни та графіку руху потягів та паромів.

«З цією метою хочу звернутися в понеділок з метою створити організаційну раду, яка би включала МЕРТ, Мінінфраструктури та інші відомства щодо формування конкурентоздатної політики держави до транзитних вантажів і справжнього перетворення країни на транзитну державу. Це зробив Азербайджан і ми можемо перенести цей досвід для України», – додав Омелян.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, «Новий шовковий шлях» провалився. Навесні 2016 року вантажний потяг за маршрутом Чорноморськ – Китай, який був запущений Україною в рамках цього проекту, не міг вийти на зворотній маршрут з КНР через відсутність клієнтів.

Нагадаємо, 28 листопада 2015 року, в день запровадження Росією економічних санкцій проти Туреччини, транспортні компанії Китаю, Казахстану, Грузії, Азербайджану і Туреччини підписали Угоду про створення консорціуму для перевезення вантажів з Китаю до Європи в обхід російської території – Транскаспійського транспортного маршруту.

14 січня в Грузію прибув перший потяг «Нового Шовкового шляху». Тоді ж до проекту долучилась Україна.

Вже через день з України до Китаю вирушив демонстраційний потяг з 10 вагонів, які частково були порожніми, а частково завантажені металевою заготовкою для розвантаження у Грузії. Порожні вагони планували завантажити товарами вже у Китаї та доставити зворотнім шляхом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ