безвізовий режим
До Києва прибудуть 8 місій ЄС, щоб перевірити підготовку до безвізового режиму

Починаючи з понеділка, 31 серпня, до Києва прибувають 8 місій Європейського Союзу для перевірки виконання Україною критеріїв запровадження безвізового режиму з ЄС, заявляє міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Починаючи з понеділка, у нас буде вісім місій ЄС. Ми маємо довести, що ми вже зробили і що ще треба зробити, щоби 15 грудня ця комісія зробила позитивний висновок, Єврокомісія зробила остаточний позитивний звіт і щоби у 2016 році це рішення про запровадження безвізового режиму стало реальністю», – сказав Клімкін на засіданні уряду п’ятницю, 28 серпня, передає Інтерфакс-Україна.

Міністр додав, що МЗС України працює над запровадження безвізового режиму не лише з ЄС. «На сьогодні українці можуть їздити без віз у 46 країн, за дипломатичними та службовими паспортами – до 85 країн. І я переконаний, що ми можемо радикально збільшити, може, навіть подвоїти, цю кількість. Світ має бути відкритим для українців», – сказав Клімкін.

Нагадаємо, раніше, 18 серпня, президент Петро Порошенко під час телефонної розмови з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером заявив, що Україна передала ЄК фінальний звіт про виконання рекомендацій Плану дій з лібералізації візового режиму.

За словами джерела, причетного до підготовки документу, фінальний звіт про виконання рекомендацій Плану дій з лібералізації візового режиму ще буде доповнюватися. Україна ще надсилатиме до Брюсселю уточнення на запити Єврокомісії, а звіт, який Київ передав ЄК та назвав фінальним, потрібно було передати до початку візитів оцінювальних місій ЄС. Попередній звіт Єврокомісії відзначив прогрес у виконанні Україною другої фази плану дій з лібералізації візового режиму, але підкреслив, що необхідно виконати певну роботу для її завершення.

За підсумками Ризького саміту ЄС обіцяв надати Україні, Грузії та Молдові безвізовий режим за умови позитивного звіту Єврокомісії наприкінці року. Водночас чіткої дати скасування віз не називалося.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер вважає, що Україна продемонструвала добрий прогрес в питанні візової лібералізації та може розраховувати на успіх.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ