Бабак Тимко
Бабаку Тимку вручили магістерський диплом як безпомилковому синоптику

Харківський бабак Тимко напрогнозував Україні ранню, але затяжну весну. Як і належить для такого прогнозу, він не побачив своєї тіні, повідомляє Укрінформ.

«За поведінкою бабака в цей день прийнято судити про близькість весни: якщо день похмурий, як сьогодні, бабак не бачить своєї тіні і спокійно залишає нору, значить, зима скоро закінчиться і весна буде ранньою. Якщо ж день сонячний, бабак бачить свою тінь і, лякаючись її, ховається назад – варто очікувати ще шість тижнів зими. Тобто, судячи з нинішньої реакції Тимка, весна цього року практично почалася, проте вона буде затяжною і навіть з легким зниженням температури», – коментує начальник біостанції, доктор біологічних наук професор Віктор Токарський.

Прямо на церемонії з ініціативи студентів університету ім. Каразіна йому як безпомилковому синоптику вручили магістерський диплом.

Чотирилапий синоптик разом з іншими тваринами мешкає в розпліднику на біостанції Харківського національного університету Каразіна у Зміївському районі.

До слова, Тимку Другому виповнилося 5 років, у нього є подружка, і в цьому році його сім’я поповнилася чотирма малюками: один – чорний, решта – руді.

День бабака відзначають на біостанції університету Каразіна з 2 лютого 2004 року за прикладом штату Пенсільванія (США), де бабаку Філу свого часу дали титул «світовий синоптик».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ