Петро Порошенко рошен
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко запевняє, що не залежить від олігархів і веде боротьбу з деякими з них. Про це він сказав в інтерв’ю українським телеканалам.

«Ніхто не боровся з олігархами. Вони були переконані, що кожну владу вони куплять, і купували. З чого почалася моя боротьба з олігархами? Я незалежний ні від кого з них. Свою виборчу кампанію я профінансував сам. І досі ні копійки так званої допомоги і президенту, і в адміністрацію не надійшло і не надійде. І не тому, що на різні благодійні проекти нам не потрібні гроші, а тому, що тільки тоді, коли ти незалежний, у мене відкриті руки для того, щоби з ними боротися», – підкреслив Порошенко.

За його словами, те, що зараз спостерігається, це не боротьба з окремими олігархами, а встановлення чітких принципів і прозорих механізмів, які б не дозволили олігархам впливати на владу.

«Чи здадуть олігархи швидко свої повноваження? Ні. Вони захищаються і будуть захищатися. Спочатку вони спробували захищатися приватними арміями, погрожуючи українській владі. Отримали по руках і отримають далі. Потім, коли намагалися встановити справедливу ціну на вугілля, оскільки державна підтримка вугільної галузі ніколи не йшла на шахтарів, а грабувалася вугільними генералами. Сьогодні ми поставили крапку. Намагалися переодягнути «тітушек» в шахтарів і привезли, і подивіться, що вони з Києвом зробили. Я сказав: добу – якщо ніхто не сховався, я не винен. Через добу нікого не було. І ніякого впливу на рішення державної політики щодо демонополізації вугільної галузі ми виправити не дамо», – підкреслив президент.

Нагадаємо, між президентом та українськими олігархами існують досить напружені стосунки. Зокрема, влада намагається зменшити їх вплив на рішення державної влади. Найбільший резонанс отримав конфлікт між Петром Порошенком і Ігорем Коломойським після спроб держави поміняти підконтрольний Коломойському менеджмент в державних компаніях «Уранафта» і «Укртранснафта».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ