Дональд Трамп
Мільярдер Трамп хоче не тиснути на Путіна, а домовлятися з ним

У США відбулися телевізійні дебати кандидатів у президенти США від Республіканської партії, які засвідчили в цілому рішуче ставлення претендентів до нинішньої поведінки Росії, повідомляє Укрінформ.

Одним із головних об’єктів критики політичних опонентів демократа Обами стала його зовнішня політика в Європі та на Близькому Сході. Зокрема, президенту та його адміністрації «дісталося» за недостатню рішучість, зокрема, у ставленні до агресивної політики Росії.

Так, сенатор від штату Флорида Марко Рубіо зауважив, що Москва зараз використовує той вакуум, який залишила адміністрація США на Близькому Сході. Він навіть спрогнозував російські авіанальоти в регіоні у найближчий час на підтримку режиму Башара Асада. Єдина жінка-кандидат у таборі республіканців Карлі Фіоріна взагалі відкинула можливість поміркованої політики щодо Москви. Вона назвала Росію «поганим гравцем», коментуючи її дії на Близькому Сході, передусім у Сирії. При цьому Фіоріна висловилася за демонстрацію сили, наголосивши, що з Москвою взагалі не потрібно вести діалогу. Вона підкреслила, що Сполучені Штати мають «послати чіткий сигнал Путіну», посиливши Шостий флот США, наземний контингент в Європі та систему ПРО.

Сенатор від Південної Кароліни Ліндсі Ґрем у своєму виступі згадав про рішучу політику США часів Рейґана та виступив з ініціативою відправити до Сирії 25 тисяч американських солдат. «Якщо я стану президентом, то з першого дня почну боротися з терористами. Ми зміцнимо наші збройні сили та виграємо війну, в якій не маємо права на поразку», – сказав він.

Дещо іншу, більш помірковану позицію щодо Росії, висловив лідер рейтингів, мільярдер Дональд Трамп. Він виступив за переговори з Кремлем. «Я поспілкуюся з ним (з президентом РФ, – ред.), я з ним порозуміюся», – зауважив Трамп. При цьому він пообіцяв «поладнати» з багатьма світовими лідерами, зокрема, в Китаї та Мексиці, з якими, на його переконання, нинішня адміністрація Білого дому не може знайти спільної мови: «У нас не буде проблем, які ми зараз маємо з Росією та багатьма іншими країнами». Схожу думку висловив сенатор від Кентуккі Ренд Пол, також наголосивши на необхідності переговорів.

До слова, телекомпанія CNN повідомила, що дебати кандидатів у президенти США від Республіканської партії в прямому ефірі подивилася рекордна кількість телеглядачів. За даними телеканалу, ефір одночасно дивилися близько мільйона людей. Джерела заявили, що вартість показу 30-секундного рекламного ролика під час проведення дебатів доходила до $ 200 тис. Раніше кандидат у президенти США Дональд Трамп заявив, що телеканал CNN має направити $ 10 млн на благодійність за те, що мільярдер буде серед учасників. На думку Трампа, саме його участь у дебатах зробила аудиторію телеканалу величезною.

Як відомо, найближчі чергові вибори американського президента відбудуться 8 листопада 2016 року.

Читайте: США грають на Близькому Сході у шашки, а Кремль – у тривимірні шахи, – The Wall Street Journal

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ