Байден порадив Європі диверсифікувати енергетичний ринок
Байден порадив Європі диверсифікувати енергетичний ринок

«Північний потік-2» – це погана угода для Європи. Цю думку висловив віце-президент США Джо Байден під час візиту до Стокгольма, передає УНІАН.

«Жодна з країн не повинна використовувати енергію в якості зброї», – сказав він та порадив Європі диверсифікувати енергетичний ринок. Крім того, на його думку, проект «може дестабілізувати Україну».

Раніше проти будівництва газопроводу, який збільшить можливості з експорту блакитного палива в Європу в обхід України, виступив держсекретар США Джон Керрі. У травні 2016 держсекретар висловив «абсолютну впевненість» в тому, що проект «Північний потік-2» матиме негативний вплив на Україну, Словаччину та Східну Європу.

На початку серпня 2016 року спеціальний посланник Держдепу США з питань світової енергетики заявив, що запуск другої черги «Північного потоку-2» позбавить Україну двох мільярдів доларів доходу від оплати за транзит російського газу в Європу, що може «спричинити колапс української економіки».

Про небезпеку «Північного потоку» заявляв і президент Польщі Анджей Дуда, за словами якого, газопровід не тільки б’є по енергетичній безпеці Польщі та України, але й становить загрозу для європейської єдності.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у липні 2016 року антимонопольний регулятор Польщі UOKiK відмовив в узгодженні будівництва «Північного потоку-2», пояснивши своє рішення тим, що планована угода може привести до «суттєвого обмеження конкуренції». Пізніше «Газпром» і п’ять його європейських партнерів (Shell, OMV, ENGIE, Uniper і Wintershall) відкликали заявку на створення спільного підприємства.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ