Екс-посол США в Україні, директор Євразійського центру ім. Діну Патрісіу «Атлантичної ради» Джон Ґербст

Екс-посол США в Україні Джон Ґербст у коментарі Укрінформу пояснив, яке значення для України має візит віце-президента США Джо Байдена, запланований на 15 січня цього року.

Слід зазначити, що візит Джо Байдена поки офіційно не підтвердили. Тим не менше, Ґербст запевнив, що його приїзд матиме на меті обговорення ризиків подальшої підтримки Києва з боку Вашингтона, а також необхідності подальших реформ в Україні.

«Мірою сил у якості віце-президента, повноваження якого завершуються, він хотів би ускладнити для нової адміністрації можливість продати Україну (звичайно, ми не знаємо, чи стане це політикою нової команди)», – підкреслив колишній Посол США.

Також він нагадав, що віце-президент Байден завжди приділяв велику увагу Україні.

«Він твердо підтримував Україну в протистоянні агресії з боку Москви і переконував часом неохоче вище керівництво в Києві просувати основні реформи, особливо проти корупції», – наголосив дипломат.

За його словами, скоріше за все Байден «стурбований тим, що обраний президент Трамп може вдатися до наївної політики по відношенню до Москви, що лише полегшить Кремлю продовження його агресії проти України».

Крім того, Ґербст висловив думку, що віце-президент, імовірно, виступить із «більш важливим повідомленням про реформу». Дійсно, протягом останніх трьох місяців відбулися деякі надзвичайні реформаторські кроки, у тому числі ідеться про затверджений закон про електронні декларацій та його імплементація, а також перехід у державну власність «ПриватБанку». Але Байден, швидше за все, наголошуватиме на тому, як важливо для України мати більші успіхи в реформах, особливо в умовах нового політичного середовища для двосторонніх відносин.

«Ворогам України хотілося б зосередитися на тому, наскільки корумпованою є ця країна. Міцні кроки в процесі реформування допоможуть роззброїти українських ворогів», – резюмував Ґербст.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ