Джо Байден
Віце-президент США Джо Байден прибув з офіційним візитом до Києва

Генеральний прокурор України Віктор Шокін має піти у відставку. Таку заяву зробив Віце-президент США Джозеф Байден, який перебуває з офіційним візитом у Києві. Також він розкритикував зміни до Конституції та закон про вибори на окупованих територіях. Не вдоволений американський високопосадовець і роботою «уряду камікадзе» – він вважає, що цю команду треба «перезапустити». Про це Байден сказав під час зустрічі з нардепами, написала на своїй сторінці у Фейсбук депутат Світлана Заліщук.

«Корупція. Нова влада не капітулювала перед нею. Є прогрес – це ключове законодавство та нові органи, керівництво яких обрано через незалежні комісії. Але дві головні людини граються в піддавки. І принципові лінії оборони втрачено в інтересах окремих відомих наближених. Прізвища названо. Генпрокурор має піти», – процитувала Віце-президента Заліщук.

Окрім того, Байден висловив занепокоєння, що зміни до Конституції та закон про вибори на окупованих територіях в нинішніх умовах можуть дестабілізувати державу. «Новий уряд. Мій меседж – команду треба перезапустити. Потрібен новий мандат довіри – від бізнесу, від суспільства загалом, від парламенту. Система зависла, потрібне перезавантаження. У демократичних державах це здовровий механізм підвищити рівень ефективності влади. Водночас очевидно, що американські партнери не бачать способу забезпечити стабільність без збереження статус-кво. Візит Віце-президента націлений на збереження союзу», – написала Заліщук.

Як відомо, Віце-президент США Джо Байден прибув з офіційним візитом до Києва. Він перебуватиме в Україні до 8 грудня. Байден має намір зустрітися з представниками громадянського суспільства, Президентом України Петром Порошенком та Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком.

Нагадаємо, американські високопосадовці неодноразово критикували роботу Генеральної прокуратури України. Як повідомляв Інформаційний Акцент, на відкритті конференції бізнес-ради «США-Україна» в Києві, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що ГПУ має припинити підривати реформи і захищати корумпованих прокурорів у своїх рядах.

У свою чергу, націоналістичні політсили та громадськість також невдоволені роботою діючої влади. Зокрема, 8 грудня партія «Свобода» разом з іншими політичними силами та громадськими організаціями пікетуватимуть Верховну Раду України з вимогою відставки Кабміну на чолі з Арсенієм Яценюком. Протестувальники за підсумками року діяльності нинішнього уряду вимагатимуть від парламенту якнайшвидше розглянути питання його відставки. Причина – провальна соціально-економічна політика, захист інтересів олігархів, корупція й неспроможність вивести Україну з кризи.

Тим часом на вулицях українських міст з’явилися рекламні плакати, що закликають очільника Кабміну Арсенія Яценюка залишити посаду. Вони містять заклики: «Біжи, кролику, біжи!» та «Сєня, давай, до побачення!». Банери приурочені до дати 11 грудня. Як відомо, саме в п’ятницю Яценюк має виступити зі звітом про діяльність свого уряду перед депутатами Верховної Ради.

Читайте: «Уряд марафонців»: члени Кабміну щодня розповідатимуть про результати роботи за рік

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ