Балога: Київ планував руками «Правого сектора» звільнити ринок контрабанди для себе

Віктор Балога
Віктор Балога

Народний депутат України Віктор Балога, якого називають «господарем Закарпаття», враховуючи величезний вплив його сім’ї на цей регіон, заперечує наявність власного інтересу в «мукачівських подіях» і переконаний, що все було сплановано в Києві.

«Відкидаю всі спекуляції щодо мого інтересу в цій справі», – сказав Балога на прес-конференції в агентстві Інтерфакс-Україна 23 липня. – «Правий сектор» став лише інструментом у спланованій операції. План зрежисований у Києві», – висловив переконання Балога. За його словами, збройний інцидент в Мукачевому «має значно більший масштаб, ніж його нам хочуть показати»: «Це не тільки зіткнення через сфер злочинного бізнесу, але й тісний взаємозв’язок владних, політичних, кримінальних інтересів». Балога додав, що, на його переконання, в конфлікті «задіяні авторитети із злочинного світу з їхніми покровителями у владі та правоохоронних органах».

Що стосується сценарію, то, за словами депутата, він був наступним: «Руками «Правого сектора» знищити тих, хто займається контрабандою на Закарпатті, звільнити цей ринок під себе, потім руками правоохоронців знищити «Правий сектор», дискредитувати всі добровольчі рухи в очах людей, а в фіналі – ввести на Закарпатті АТО, знищивши будь-яку політичну конкуренцію». «Цей план, найімовірніше, був зрежисований силовим блоком ні Закарпаття, а Києва. Як мінімум представник однієї політичної сили, тобто Аваков, був причетний до цієї події, бо він міг це зупинити і без нього ця спецоперація не працює», – заявив він.

При цьому нардеп спростував свій інтерес в цій справі. «Відкидаю всі спекуляції щодо мого особистого інтересу в цій справі. Моя зацікавленість в одному – в остаточному врегулюванні конфлікту, встановленні істини та справедливому покаранні всіх причетних».

Він також заявив, що засуджує дії «Правого сектора» і вважає, що слідство і суд повинні об’єктивно розібратися в події. При цьому Балога не став заперечувати, що має відношення до фінансування «ПС». «З часу революції в 2013 році в Києві я фінансував і Майдан, я фінансував і закарпатців, які тут були, зокрема, і представників «Правого сектора». А зараз я вам скажу, що однозначно «Правому сектору» як у Києві, так і закарпатському допомагав. Але це мізер порівняно з тим, що ми робимо і як допомагаємо 128-й бригаді, що дислокується в Мукачевому», – зазначив він. Також депутат повідомив, що був на допиті у слідчого і дав вичерпні відповіді на поставлені йому запитання.

Нагадаємо, 11 липня в Мукачеві стався конфлікт між представниками «Правого сектора» і людьми з оточення народного депутата Михайла Ланьо. В ході зіткнень постраждали 14 осіб. Один з них пізніше помер у лікарні. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України – створення злочинної організації та ч. 3 ст. 258 – терористичний акт. У числі винуватців конфлікту, крім Михайла Ланьо і бійців «Правого сектора», називали і прізвище Віктора Балоги.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ