Віктор Балога
Віктор Балога

Народний депутат України Віктор Балога, якого називають «господарем Закарпаття», враховуючи величезний вплив його сім’ї на цей регіон, заперечує наявність власного інтересу в «мукачівських подіях» і переконаний, що все було сплановано в Києві.

«Відкидаю всі спекуляції щодо мого інтересу в цій справі», – сказав Балога на прес-конференції в агентстві Інтерфакс-Україна 23 липня. – «Правий сектор» став лише інструментом у спланованій операції. План зрежисований у Києві», – висловив переконання Балога. За його словами, збройний інцидент в Мукачевому «має значно більший масштаб, ніж його нам хочуть показати»: «Це не тільки зіткнення через сфер злочинного бізнесу, але й тісний взаємозв’язок владних, політичних, кримінальних інтересів». Балога додав, що, на його переконання, в конфлікті «задіяні авторитети із злочинного світу з їхніми покровителями у владі та правоохоронних органах».

Що стосується сценарію, то, за словами депутата, він був наступним: «Руками «Правого сектора» знищити тих, хто займається контрабандою на Закарпатті, звільнити цей ринок під себе, потім руками правоохоронців знищити «Правий сектор», дискредитувати всі добровольчі рухи в очах людей, а в фіналі – ввести на Закарпатті АТО, знищивши будь-яку політичну конкуренцію». «Цей план, найімовірніше, був зрежисований силовим блоком ні Закарпаття, а Києва. Як мінімум представник однієї політичної сили, тобто Аваков, був причетний до цієї події, бо він міг це зупинити і без нього ця спецоперація не працює», – заявив він.

При цьому нардеп спростував свій інтерес в цій справі. «Відкидаю всі спекуляції щодо мого особистого інтересу в цій справі. Моя зацікавленість в одному – в остаточному врегулюванні конфлікту, встановленні істини та справедливому покаранні всіх причетних».

Він також заявив, що засуджує дії «Правого сектора» і вважає, що слідство і суд повинні об’єктивно розібратися в події. При цьому Балога не став заперечувати, що має відношення до фінансування «ПС». «З часу революції в 2013 році в Києві я фінансував і Майдан, я фінансував і закарпатців, які тут були, зокрема, і представників «Правого сектора». А зараз я вам скажу, що однозначно «Правому сектору» як у Києві, так і закарпатському допомагав. Але це мізер порівняно з тим, що ми робимо і як допомагаємо 128-й бригаді, що дислокується в Мукачевому», – зазначив він. Також депутат повідомив, що був на допиті у слідчого і дав вичерпні відповіді на поставлені йому запитання.

Нагадаємо, 11 липня в Мукачеві стався конфлікт між представниками «Правого сектора» і людьми з оточення народного депутата Михайла Ланьо. В ході зіткнень постраждали 14 осіб. Один з них пізніше помер у лікарні. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України – створення злочинної організації та ч. 3 ст. 258 – терористичний акт. У числі винуватців конфлікту, крім Михайла Ланьо і бійців «Правого сектора», називали і прізвище Віктора Балоги.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ