Газопровод
Для обговорення цього питання створено балтійську регіональну робочу групу

Можливість створення єдиного ринку газу, щоб полегшити взаємну торгівлю, розглядають енергорегулятори і політики Балтійських держав. Імовірно, що після прокладки газопроводу між Естонією та Фінляндією остання також приєднається до єдиного ринку, передає Інтерфакс.

Для обговорення цього питання створено балтійську регіональну робочу групу.

Головна мета нової моделі – домогтися, щоб за транспортування блакитного палива не доводилося додатково сплачувати на кордоні кожної з країн, пункти обліку залишилися б тільки у зовнішніх кордонів країн Балтії.

Член правління холдингу Lietuvos energija Домінікас Тучкус зазначив, що при створенні спільного газового ринку ціни почнуть вирівнюватися. Конкуренція в роздрібній торгівлі збільшиться, від чого виграють споживачі.

Своєю чергою, литовські посадовці наголошують, що Латвія налаштована в питанні єдиного ринку газу більш стримано, ніж Литва та Естонія.

Нагадаємо, 15 жовтня 2015 року у Брюсселі підписали історичну угоду про будівництво газогону між Польщею та Литвою. Магістраль має значно посилити енергетичну безпеку трьох країн Балтії – Литви, Латвії та Естонії.

Читайте: Єдина ціна на газ в Україні зменшить масштаби корупції – МВФ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ