1
Основою для зображення Черчилля на банкнотах став фотознімок, зроблений 30 грудня 1941 року

Банк Англії змінив дизайн нової купюри номіналом 5 фунтів. На лицьовому боці банкноти відтепер буде зображений колишній прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль, на зворотному – королева Єлизавета II, повідомляє BBC-Russian.

6e12fc3---------1Нова купюра буде пластиковою, на зразок банкнот, які використовуються в Австралії, Канаді, Брунеї та ще низці країн. Як заявляють у банку, це допоможе боротися з фальшивомонетниками і продовжить термін використання кожної купюри до п’яти років.

Говорячи про мінуси пластикових купюр, в ЦБ визнали, що спочатку вони, найімовірніше, злипатимуться в гаманці.

Основою для зображення Черчилля на банкнотах став фотознімок, зроблений 30 грудня 1941 року.

Крім того, на банкноті з’явиться відомий вислів знаменитого британського прем’єра: «Мені немає чого запропонувати (британцям, – ред..) крім крові, тяжкої праці, сліз і поту».

Це цитата з першої промови Черчилля як прем’єр-міністра після вступу Великої Британії у Другу світову війну, яка прозвучала в Палаті громад 13 травня 1940 року.

На задньому плані зображено Вестмінстерський палац з південного берега Темзи, вежа Біг-Бен зі стрілками, що показують 3 години, – час промови Черчилля, а також медаль Нобелівської премії з літератури, якої політик був удостоєний 1953 року.

Нова купюра номіналом 5 фунтів буде запущена в обіг 13 вересня. Як зазначають експерти, для того щоби пристосувати під нові гроші банкомати і каси, власникам банків і магазинів доведеться витратити близько 200 млн. фунтів.

За пластиковими 5 фунтами підуть купюри номіналом на 10 і 20 фунтів. На «двадцятці» буде зображений британський художник Джозеф Тернер, її випуск почнеться в 2020 році. На купюрі номіналом 10 фунтів, яка з’явиться в 2017 році, буде зображена письменниця Джейн Остін.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ