Ігор Коломойський має 45,3182% активів найбільшого в Україні «Приватбанку»
Ігор Коломойський має 45,3182% активів найбільшого в Україні «Приватбанку»

Якщо бюджетники і пенсіонери обслуговуватимуться виключно в держбанках, «ПриватБанк» може втратити 10% ринку пластикових карток. Водночас державні фінустанови стикнуться з проблемою нестачі банкоматів. Про це заявила директор департаменту аналізу банківського ринку Центру економічних досліджень і прогнозування «Фінансовий пульс» Діляра Мустафаєва, передає FinClub.

Якщо нові вимоги до банків, які обслуговують бюджетників набудуть чинності, крім «ПриватБанку» ослабляться позиції і «Райффайзен Банку Аваль» – його частка скоротиться на 2%.

Водночас частка державних банків – «Укрексімбанку», «Ощадбанку» і «Укргазбанку» – може зрости на 8%. При цьому збільшення кількості клієнтів спричинить за собою потребу в розширенні банкоматної мережі – близько 6,5 тисяч пристроїв.

«Якщо встановлювати нові банкомати – це близько 97 млн. доларів, якщо купувати банкомати, що були у використанні – близько 19 млн. доларів», – заявила Мустафаєва.

Банкіри виступають проти відповідного рішення Кабміну.

«Нові вимоги уряду не відповідають принципам Цивільного кодексу, оскільки бюджетники повинні самі вибирати банк для отримання зарплати», – вважає голова правління банку «Михайлівський» Ігор Дорошенко.

Як відомо, прибуток найбільшого в Україні «ПриватБанку» в 2015 році становив 267,698 млн. гривень, що в 2,8 рази менше, ніж в 2014 році.

«ПриватБанк» заснований в 1992 році. Станом на 7 липня 2015 року його найбільшими акціонерами є Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський з частками по 45,3182%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ