Юрій Столярчук
Юрій Столярчук

Новим генпрокурором України може стати заступник нинішнього голови відомства Юрій Столярчук. Про це на своїй сторінці у Facebook написав депутат від «БПП» Сергій Лещенко.

«Останніми днями з’явився новий кандидат на посаду – заступник Шокіна Юрій Столярчук. Піарники Банкової вже почали вкидати меседжі в пресу. Ключова теза – саме Столярчук розслідував справу Ґонґадзе. Оскільки похорон Ґонґадзе сколихнув країну, то цей факт по повній використовують для розкрутки Столярчука. Це – вершина цинізму!» – вважає Лещенко.

Депутат вважає розслідування Столярчуком справи вбитого журналіста недостатнім доказом професійності.

«Не применшуючи заслуг Столярчука в 2002-2003 роках, хочу запитати: а що зроблено для виявлення замовників убивства в 2015-му? За рік, коли Шокін призначив Столярчука керівником усього слідства в Генпрокуратурі? Саме в його підпорядкуванні перебуває Головне слідче управління та його підрозділ – Управління з розслідування особливо важливих справ, де і перебуває справа Гонгадзе», – написав він.

Лещенко вважає, що президент Петро Порошенко збирається всіх «поставити перед фактом та змусити голосувати за це призначення в пакеті з дерибаном політичних посад в уряді».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за словами речника Генеральної прокуратури України Владислава Куценка, у Верховній Раді не вистачає голосів депутатів для відставки Генерального прокурора Віктора Шокіна.

Нагадаємо, 16 березня Генеральний прокурор Віктор Шокін повернувся на робоче місце.

16 лютого Генеральний прокурор Віктор Шокін написав заяву про відставку. 19 лютого її передали до Адміністрації Президента.

Сам Шокін після цього відправився у відпустку. Однак, в ГПУ неодноразово давали зрозуміти, що у парламенті можуть не задовольнити заяву головного прокурора про відставку.

Тим часом глава антикорупційного комітету Ради Єгор Соболєв заявляв, що на посаду Генпрокурора розглядають кандидатуру очільника Донецької області Павла Жебрівського.

Також про можливість призначення генпрокурором Луценка раніше заявляв депутат від «БПП» Мустафа Найєм. Сам Луценко стверджував, що поки не отримував таких пропозицій.

Як відомо, 29 березня  очікується звільнення Шокіна Верховною Радою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ