Ґюлен
Турецька влада звинувачує в організації спроби військового заколоту «паралельну державу» Фетхуллаха Ґюлена

Батьківський будинок турецького опозиційного імама Фетхуллаха Ґюлена, якого звинувачують у спробі військового заколоту в країні, перетворять на громадський туалет. Таку інформацію з посиланням на місцеві ЗМІ повідомила британська газета Тhe Independent.

За даними турецького проурядового видання Beyaz Gazete, влада селища Коруджук у провінції Ерзурум, де розташований будинок, ухвалила таке рішення нібито після прохань місцевих жителів, які зажадали перетворити одноповерхову будівлю на громадську вбиральню.

Цю інформацію підтвердив місцевий журналіст Латіф Сімсек, який спочатку «подумав, що це жарт, але потім подзвонив губернатору Ерзуруму».

Нагадаємо, в ніч на 16 липня в Туреччині була зроблена спроба військового перевороту. У країні ввели військовий стан і комендантську годину. Згодом влада країни заявила, що спробу заколоту придушено, а більшість його організаторів затримали.

Під час зіткнень, за останніми даними, загинуло понад 260 осіб, понад 1,4 тисяч осіб зазнали поранень. Після спроби путчу в Туреччині затримали понад 13 тисяч осіб.

Турецька влада звинувачує в організації спроби військового заколоту «паралельну державу» Фетхуллаха Ґюлена: вважається, що його організація «Хізмет» поширює свій вплив через освітні та медичні установи.

Ґюлен, який живе в США, багаторазово відкидав свою причетність до заколоту. Держсекретар США Джон Керрі заявив, що вимога Туреччини про видачу проповідника буде задоволена, якщо Анкара надасть докази його причетності до спроби перевороту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ