FILE Ìóæ÷èíà ïåðåäàåò äîëëàðû íà ôîíå óðíû äëÿ ãîëîñîâàíèÿ, â Êèåâå, â ñðåäó, 16 äåêàáðÿ 2009 ã. Ôîòî Âëàäèìèðà Ãîíòàðà / ÓÍÈÀÍ
У «Батьківщині» пропонують платити виборцям за відмову від участі у виборах

Депутат Верховної Ради від фракції «Батьківщина» Ігор Луценко пропонує парламенту встановити право виборців відмовлятися від участі в голосуванні на найближчих чергових або позачергових виборах і одержувати за це компенсацію з державного бюджету. Про це йдеться в законопроекті №3376, зареєстрованому в Раді 30 жовтня.

Відповідно до нього, компенсація становить половину суми мінімальної зарплати (наразі 689 гривень). Процедура реалізації права на відмову від участі в голосуванні закінчується за 35 днів до дня голосування, але не пізніше чим за 5 днів до дня передачі Центральною виборчою комісією попереднього списку виборців відповідної дільничної виборчої комісії. Виборець особисто подає в ЦВК відповідну заяву, що має бути нотаріально завірено. Форма заяви про відмову від участі в голосуванні затверджується Центвиборчкомом.

На думку автора законопроекту, громадяни, які потенційно схильні до одержання неправомірної вигоди, одержать компенсацію від держави, що зробить для кандидатів і політичних сил неможливими різні механізми перекручування виборів шляхом підкупу. Відповідні зміни пропонується внести в закони «Про вибори народних депутатів України» і «Про державний реєстр виборців».

8 жовтня Верховна Рада у другому читанні та в цілому проголосувала за законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії політичній корупції», яким передбачається фінансування політичних партій з державного бюджету.

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко розповів, що кожен українець сплачуватиме на фінансування партій 80 копійок на місяць. Право на отримання державного фінансування матимуть партії, які за результатами останніх виборів народних депутатів України подолали 5%-й бар’єр.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ