Винищувачі з Бельгії охоронятимуть повітряний простір країн Балтії
Винищувачі з Бельгії охоронятимуть повітряний простір країн Балтії

Балтійський повітряний простір з 2016 року охоронятимуть бельгійські винищувачі. Про це повідомляє видання Postimees.

На церемонії, яка відбудеться 7 січня на естонській авіабазі «Емарі», німецькі пілоти передадуть охорону повітряного простору Балтійських країн пілотам ВПС Бельгії. Останні, у свою чергу, відправлять на охорону балтійського неба чотири винищувачі F-16.

5 винищувачів ВПС Німеччини Eurofighter і близько 200 військовослужбовців у серпні цього року замінили Британію у виконанні місії. Про те, чиї винищувачі замінять угорські на литовській базі в Шауляї, не повідомляється.

Тим часом Естонія звинуватила Росію в порушенні свого повітряного простору. За інформацією естонської генштабу, о 12.10 поблизу острова Вайндлоо у Фінській затоці російський військовий літак Ан-72 вдерся до естонського неба. Він пробув там менше хвилини. Його транспондер був включений. У радіоконтакт з Естонською службою безпеки літак-порушник не вступав. У зв’язку з інцидентом до естонського МЗС був викликаний посол Росії в Таллінні, якому вручили ноту протесту.

Нагадаємо, військові кораблі й літаки РФ з початком конфлікту в Україні та загостренням стосунків між Заходом і РФ все частіше фіксують поблизу повітряних і морських кордонів країн Балтії. Зокрема, у НАТО нарахували 250 перехоплень російських військових літаків за останні півроку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ