Сувою понад чотири тисячі років
Сувою понад чотири тисячі років

Сувій виявили в бібліотеці Єгипетського музею в Каїрі серед нерозібраних архівів, повідомляє «Дзеркало тижня». Це двосторонній шкіряний сувій завдовжки більше 2,5 метрів, а його вік – понад 4 тисячі років.

Манускрипт знайшли незадовго до початку Другої світової війни і передали музею. Після того його «перепоховали» в архівах музею і до сьогоднішнього дня про нього не згадували. У манускрипті містяться тексти та зображення «Книги двох Шляхів» початку Середнього царства. «Книга двох Шляхів» передувала появі «Книги Мертвих», що з’явилася вже в Новому Царстві. Зображення і тексти у ній розповідали про загробний світ і лежали в основі багатьох поховальних ритуалів.

За словами бельгійського археолога, знайдений манускрипт може виявитися одним із оригінальних джерел «Книги двох Шляхів». За попереднім датуванням він виявився трохи старшим за саркофаги з ель-Берше, де ці тексти були виявлені вперше. На підтримку цієї версії говорить і те, що сувій був зроблений зі шкіри, яка вище цінувалася в той час в Єгипті як матеріал для написання, ніж папірус.

Читайте: У Єгипті побудують зникле чудо світу

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ