cbdef5b-3
Знімки зробили представники загону сирійської цивільної оборони

Експерти міжнародної групи розслідувань Bellingcat заявили, що колони з гуманітарною допомогою в районі сирійського міста Алеппо обстріляли за допомогою російських авіабомб ОФАБ-250-270. На фото з місця події навіть можна побачити їх уламки.

Знімки зробили спеціально для аналітичної групи представники загону сирійської цивільної оборони.

Члени групи стверджують, що на опублікованих фото видно місце розташування уламків, зокрема, місце, де, ймовірно, авіабомба пробила дах будівлі.

ecb8aeb-20ba670c-1Фотографія дозволяє однозначно ідентифікувати фрагмент боєприпасу. Це – хвостова частина осколково-фугасної авіабомби ОФАБ-250-270.

ОФАБ-250-270 – це некеровані бомби радянського/російського виробництва. Раніше було широко задокументоване використання бомб цього типу як сирійською, так і російською авіацією під час авіаударів в Сирії. Ці бомби не використовуються авіацією НАТО.

Нагадаємо, у сирійській провінції Алеппо під час обстрілу гуманітарного конвою 18 з 31 вантажних автомобілів ООН і «Червоного Півмісяця» зазнали пошкоджень. Загинули близько 20 осіб, зокрема, співробітник міжнародної організації «Червоного Хреста і Червоного Півмісяця»

Сирійський центр з моніторингу за дотриманням прав людини повідомляв, що авіаудари завдав сирійський або російський літак. Уряд США заявив, що сирійський режим та РФ знали маршрут обстріляного конвою.

Через обстріл колони ООН та «Червоний хрест» заявили про призупинення доставки гуманітарної допомоги в Сирію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ