Болгарія сумнівається в характері російської «допомоги» Асаду й закрила своє небо
Болгарія сумнівається в характері російської «допомоги» Асаду й закрила своє небо

Болгарія відмовилася надати Росії повітряний коридор для літаків з гуманітарним вантажем для Сирії. Про це 8 вересня повідомляють ЗМІ з посиланням на представників МЗС країни, пише kommersant.ru.

Новини про складнощі з прольотом до Сирії російських літаків з гуманітарним вантажем почали надходити після появи інформації про участь російських військових у бойових діях на боці Президента Сирії Башара Асада. «Ми не дали дозвіл на проліт російських військово-транспортних літаків через територію Болгарії у зв’язку з тим, що у нас на підставі отриманої інформації виникли обґрунтовані сумніви в тому, що характер вантажу не відповідає заявленому. Болгарське Міністерство закордонних справ ухвалило це рішення самостійно. Відповідне повідомлення було відправлено у відповідь на запит російської сторони у вихідні дні», – сказала офіційний представник болгарського МЗС Бетіна Жотєва.

Як повідомили агентству Reuters у МЗС Болгарії, «є достатньо інформації, яка змушує серйозно сумніватися в характері вантажу».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія почала будівництво військово-повітряної бази в Сирії, з якою можна буде здійснювати авіаудари проти «ІД», щоби підтримати режим Башара Асада. Британська The Times писала, що Росія направляє військових і зброю для захисту режиму Асада. Видання оприлюднило відео із військовими в Сирії, на якому чути російську мову.

7 вересня, офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова визнала, що Російська Федерація поставляє озброєння сирійській владі.

Зазначимо, що за інформацією позаштатного радника міністра інформаційної політики України Олександра Бригинця, проросійських бойовиків на Донбасі активно вербують найманцями в Сирію: «Мотивація: тут скоро все закінчиться і що будете робити? Тут, якщо не чужі, так свої застрелять ані грошей, ані статусу, ані слави. А там, мовляв, і гроші, і слава, і статус, і робота надовго».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ