Шенген
Берлін побоюється подальших зловживань шукачів притулку

Норму, згідно з якою окремі країни Євросоюзу зможуть призупиняти безвізовий режим, розробляють Німеччина та Франція. Причина – швидке та «пакетне» надання безвізового режиму Грузії, Україні та Косову, що може погіршити безпекову ситуацію, передає DW.

В урядових колах ФРН наголошують, що Грузія має значну проблему з організованою злочинністю.

Нагадаємо, раніше в ЄС, за наполяганням Берліна та Парижа, відклали рішення щодо скасування візового режиму для Грузії.

Окрім того, після запровадження безвізового режиму для країн Західних Балкан минулого року різко збільшилася кількість прохань про надання притулку в Німеччині, які практично не мають шансів на задоволення. Тому Берлін побоюється подальших зловживань шукачів притулку в рамках безвізового режиму.

Зважаючи на таку ситуацію, Рада ЄС з юстиції та внутрішніх справ найближчого тижня не схвалить скасування віз для зазначених країн, як це планувалося раніше.

Берлін та Париж наполягають, що до запровадження безвізового режиму до законодавства потрібно внести поправку про можливість його призупинення.

До того ж, як наголошується, скасування віз має запроваджуватися не для всіх країн одночасно, а для кожної окремо.

Усередині Німеччини до безвізового режиму, зокрема для України, ставляться по-різному. Деякі фахівці вважають, що варто запровадити запобіжні норми, які зможуть перешкодити зростанню рівня нелегальної міграції.

Читайте: Нідерланди дали зелене світло безвізовому режиму України з ЄС

БЕЗ КОМЕНТАРІВ