Система електронних декларацій
Система електронних декларацій без сертифікату безпеки є дуже вразливою,

Система електронного декларування в Україні має негайно отримати необхідну сертифікацію. Про це йдеться у заяві глобальної організації у боротьбі з корупцією Transparency International, пише Європейська правда.

В організації наголосили, що без сертифікату безпеки система є дуже вразливою, і це «має бути виправлено негайно».

У Transparency International стурбовані тим, що Україна представила нову систему електронного декларування в рамках боротьби з корупцією, але без необхідної сертифікації безпеки, що означає, що формально вона не може бути використана для переслідування державних службовців, які надають хибні відомості про свої активи.

«Президент Порошенко пообіцяв, що система електронного декларування  буде введена з 15 серпня – але без сертифіката безпеки це просто показуха, яка не допоможе у боротьбі з корупцією. Це буде розглядатися як символічний крок, що спустить корупцію з гачка», – завив голова ТІ Хосе Уґас.

У Transparency International нагадали, що відсутність вчасного запуску системи електронного декларування також буде впливати на перспективи України в отриманні безвізового режиму з Європейським Союзом, траншу МВФ і допомоги ЄС та Світового банку.

Нагадаємо, що сайт Національного агентства із запобігання корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування.

Водночас, через відсутність атестату захисту інформації ці декларації не можна використовувати як доказ в суді. Відповідно, посадовців, що опублікують неправдиву інформацію про свої статки, неможливо буде притягнути до відповідальності.

Читайте: Не слід покладати великих надій на електронне декларування – експерт

БЕЗ КОМЕНТАРІВ