Путін
Brexit може змінити ставлення ЄС до агресії Кремля

Американська влада побоюється, що так званий Brexit вже найближчим часом завдасть удару по все ще слабкій економіці США, якщо зашкодить зростанню найбільшого американського торговельного партнера – Євросоюзу. Про це пише оглядач The Wall Street Journal Єн Теллі.

В довгостроковій перспективі адміністрація стурбована, що вихід Великої Британії негативно позначиться на дипломатичному впливі США в Європі, пише автор.

«Велика Британія часто представляла в інститутах Євросоюзу погляди США на стратегію і торгівлю. Зокрема, останнім часом вона виступає за протистояння агресивній Росії, – йдеться в статті. – Якщо ЄС залишиться без Британії, він найімовірніше скасує санкції, накладені на Росію через вторгнення в Україну. США втратять союзника в трансатлантичному торговельному та інвестиційному партнерстві – великій торговельній угоді, про яку США домовляються з Європою. Вихід Великої Британії також може позбавити ЄС однієї з його найсильніших армій і витончених систем розвідки та обміну інформацією».

Крім того, Brexit може викликати подальше руйнування європейського проекту, адже створить прецедент, після якого інші країни-члени захочуть піти за прикладом Британії.

Brexit може викликати руйнування світоустрою, сформованого в Європі після Другої світової війни, позаяк він тримається на тому, що США підтримують сильну і єдину Європу. Він стане величезним кроком у зовсім іншому напрямку», – зазначає, у свою чергу, американський експерт Джейкоб Кіркеґаард.

Як відомо, 23 червня у Великій Британії проходить  референдум, під час якого виборці мають вирішити питання про членство країни в Євросоюзі.

Всі голоси підрахують до ранку 24 червня. Виборча комісія оголосить про підсумки референдуму до початку робочого дня у королівстві.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ