курс гривні
Затримка траншу МВФ призведе до подорожчання долара

Якщо черговий транш фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду відкладуть до осені, девальвація гривні продовжиться до рівня 28 грн./дол. наприкінці року. Про це йдеться у звіті Ukrainian Economic Trends Forecast, пише УНІАН.

На думку експертів, затримка надання третього траншу МВФ стане триґером погіршення ситуації на валютному ринку. Однак оскільки зовнішні виплати за борговими зобов’язаннями нинішнього року не є значними, вплив даного чинника на курс буде помірним.

Найбільш значущим чинником у питанні курсової стабільності є низькі темпи відновлення позицій українських експортерів на зовнішніх ринках, що обумовлює негативний вплив на валютну виручку експортерів і на надходження валюти в резерви.

Історичний мінімум курсу національної валюти України до долара США, досягнутий в лютому 2015 року. Він становив 30,01 грн/дол.

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма загальним обсягом близько 17,11 млрд. доларів США з першим траншем на 5 млрд. доларів спершу передбачала щоквартальний перегляд програми, а також виділення в 2015 році ще трьох траншів по  1,63 млрд. та зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до 0,61 млрд.

Водночас, Україна змогла отримати лише перші два транші, частина першого в розмірі 2,7 млрд. доларів пішла для підтримки держбюджету, тоді як одержувачем решти коштів традиційно став Нацбанк.

10 лютого директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард заявила, що Міжнародний валютний фонд занепокоєний розвитком ситуації в Україні, ослабленням реформи державного управління та відсутністю ефективної боротьби з корупцією, у зв’язку з чим фонд може призупинити програму співпраці з Україною, оскільки дуже складно буде її реалізувати.

Того ж дня президент України Петро Порошенко провів з нею телефонну розмову, під час якої обговорювалися українські реформи. Президент України і директор-розпорядник МВФ домовилися підготувати дорожню карту пріоритетних реформ, які нададуть нового імпульсу відносинам з Міжнародним валютним фондом. Вони також погодилися щодо необхідності термінового ухвалення українським парламентом усіх реформаторських законів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 13 травня Президент України Петро Порошенко і віце-президент США Джозеф Байден домовилися про підписання двосторонньої угоди щодо надання Україні третього траншу кредитних гарантій на один мільярд доларів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ