Лицарі
Лицарі на конях

В Австралії скасують почесні титули лицарів і дам. Про це заявив Прем’єр-міністр Австралії Малькольм Тернбулл. Ці титули поновив його попередник Тоні Ебботт рік тому, пише ВВС.

Рішення Еббота відзначити чоловіка Королеви Єлизавети – принца Філіпа – викликало критику і є однією з причин того, що він утратив прем’єрську посаду. Республіканець Тернбулл вважає, що такі почесті не відповідають сучасному суспільству. За його словами, Королева Єлизавета прийняла рекомендацію уряду.

На початку осені Абботт припинив бути лідером у провладній Ліберальній партії та подав у відставку з посади прем’єра. Його місце обійняв Малколм Тернбулл, гарячий прихильник республіканського державного устрою і відмежування від британської монархії.

Спочатку титули лицарів і дам в Австралії давали лише протягом десяти років: із 1976 по 1986 рік. Тоді звання були найвищим ступенем «Ордена Австралії» – системи державних нагород. Почесне звання присвоїли 12 лицарям та двом дамам «Ордена Австралії».

За короткий період відновлення цього ступеня в 2014 і 2015 році, під час прем’єрства Тоні Ебботта, встигли з’явитися ще три лицарі, із принцом Філіппом включно, та одна дама.

Читайте: У Норвегії відкрилися курси вікінгів

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ