Бобер
Бобри можуть стати природними рятівниками від торф’яних пожеж

Пожежі на торфовищах у Київській області можуть зупинити бобри. У цьому переконані фахівці Національного екологічного центру України, пише Українська правда.

«Бобри можуть безкоштовно зупинити пожежі на торфовищах. Це має сподобатися державним чиновникам, бо не потрібне залучення бюджетних коштів», – заявив заступник Голови НЕЦУ Олексій Василюк. Він пояснив, що щороку ці тварини наполегливо будуть свої греблі, щоб відновити болота на їх природних місцях: «Бобри є мисливським видом. Їх знищують, а боброві греблі руйнують, мотивуючи це потребами господарств. Найбільш простим шляхом зупинити пожежі на торфовищах є заборона відстрілювати бобрів і руйнувати їх греблі. Протягом 3-5 років площа боліт зросте в рази».

Екологи також вважають, що відновлення боліт може стати важливою сторінкою життя України – така діяльність може мати фінансову підтримку на міжнародному рівні, як діяльність з глобального протистояння парниковому ефекту та глобальним змінам клімату. Василюк нагадав, що накопичення торфу є природним механізмом зменшення концентрації вуглецю у атмосфері. Він пояснив, що зростання пожеж – лісових і торф’яних – пов’язане з глобальними змінами клімату – зменшенням кількості опадів і зростанням тривалості посушливого сезону. А за прогнозами, наступні роки можуть бути ще більш посушливими, тому важливо подбати про затоплення торфовищ.

Як відомо, на Київщині упродовж літа і осені постійно горить торф. Внаслідок цього столицю і довколишні села затягує димом. Останні 10 днів в області горить більше 20 осередків торфовищ на загальній площі більше 100 га. Зупинити загоряння рятувальники поки не в змозі навіть попри те, що в Україну прийшли похолодання і дощі.

Читайте: Київ знову в полоні смоґу – горить торф

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ