bezpry-tul-ni-tvary-ny
«Зоополісменами» можуть працювати лише психічно здорові люди, які люблять тварин

Київрада розглядає питання щодо створення у столиці так званої зоополіції, яка захищатиме домашніх і безпритульних тварин від жорстокого поводження, а також запобігатиме нападу агресивних тварин на людей. Відповідну петицію підтримали понад 10 тисяч киян, пише Сегодня.

Ідею щодо створення «служби на зразок зоополіції» запропонувала киянка Галина Карєва. Всупереч назві, передбачається, що це буде міська структура, а не якийсь особливий підрозділ Нацполіції.

До її функцій і завдань автор петиції запропонувала віднести взаємодію з Центром ідентифікації тварин (контроль за кількістю безпритульних тварин, гуманні методи вилову та стерилізації, подальше влаштування тварин до сімей), співпраця з кінологічними організаціями, реагування на сигнали про агресивних тварин, жорстоке поводження з тваринами, необхідність термінової допомоги. Крім того, співробітники служби повинні брати участь у робочих групах із внесення змін до законів у цій сфері та вести роз’яснювальну роботу з власниками домашніх тварин.

«Служба повинна мати у своєму розпорядженні кілька авто і мати пункти на Правому і Лівому березі. На їхній території повинна працювати цілодобова ветеринарна допомога і приміщення для тимчасового утримання тварин. Також необхідно створити сайт, де розміщувалася б інформація про тварин, які шукають нових господарів, про потреби служби та інша корисна інформація», – пропонує авторка.

На роботу в зоополіцію, на її думку, потрібно брати людей з довідкою від психіатра, фізично здорових і таких, що люблять тварин.

«Я вважаю, що необхідна будь-яка екологічна поліція, оскільки у нас явно відчувається брак контролю в цій сфері. Думаю, наша комісія цю петицію підтримає. Але питання, як все це реалізувати», – каже заступник голови комісії з питань екологічної політики Київради Ганна Сандалова.

У департаменті благоустрою КМДА ідею також підтримують.

На сайті Київради є й інші петиції, присвячені тваринам. Наприклад, пропозиція запровадити систему штрафів за неприбирання собачих екскрементів на вулиці також підтримали 10 тис. осіб. Але в КМДА відповіли: штрафи і так передбачені законами. Пообіцяли попросити поліцію Києва посилити під час патрулювання міста контроль за дотриманням правил вигулу тварин, а також проводити серед власників собак просвітницькі кампанії.

Є прохання обмежити кількість тварин на одну сім’ю в багатоквартирних будинках і заборонити вигул бійцівських порід собак у дворах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ